Těhotenské cvičení

Každá nastávající maminka je originál a své těhotenství prožívá jinak. Tělo i psychika prochází velkými změnami, které kladou zvýšené nároky na maminku jako na celek. Zkrátka je to doslova jiný stav. Pokud jste ale zdravá, pak pamatujte, že jste těhotná, ne nemocná.

Obecně se doporučuje s cvičením začít od ukončeného prvního trimestru, kdy je zvýšené riziko přerušení těhotenství a nastávající maminky by na sebe měly být opatrnější. Pokud je ale Vaše těhotenství fyziologické, Váš gynekolog vám nenaordinoval žádná omezení a na pohyb jste zvyklá, můžete na cvičení docházet od začátku svého těhotenství. Pro vlastní klid se o tomto záměru s Vaším lékařem poraďte. Během cvičení se nedělají žádné riskantní ani nebezpečné činnosti, které by ohrozily miminko či vás samotnou. Těhotenské cvičení je ideální variantou i pro nastávající maminky, které se „sportem“ nemají velké zkušenosti a během těhotenství by se rády začaly hýbat.

Cvičení je zaměřené na celkový rozvoj fyzické zdatnosti za použití protahovacích, posilovacích a kompenzačních cvičení s využitím různých cvičebních pomůcek. Důraz během cvičení klademe zejména na partie, které jsou těhotenstvím více namáhané (pánev, trup, dolní končetiny…). Naučíme se cvikům, které přímo ulevují při bolestech například kyčlí či křížové oblasti. Z lekcí si můžete odnést mnoho užitečných informací, které využijete během každodenního fungování, porodu i v bezprostředním období po narození miminka. Cvičení dále přináší psychickou pohodu, která prospěje vám i miminku a zároveň spolu sdílíte společný zážitek. V neposlední řadě se na cvičení můžete dotázat na otázky, které vás zajímají, ale třeba se ostýcháte zeptat.

Lektorka lekcí

Mgr. Kateřina Winterová

 

Váš e-mail byl odeslán

Ozveme se Vám co nejdříve.

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít