Bodyforming


Bodyforming je zábavné cvičení zaměřené na efektivní formování postavy. Je to skvělá volba pro spalování tuků a posilování svalů celého těla. Ke cvičení jsou využívány různé cvičební pomůcky – posilovací gumy, bosu, činky a jiné.

Lektoři

Sandra Mertová

TRX

Chcete cvičit moderně, účinně a přitom šetrně ke svým kloubům a páteři? Vsaďte na funkční posilování TRX (Total Body Resistence Exercises) – cvičení v závěsu na popruzích, při němž využíváte výhradně váhu vlastního těla. TRX je komplexní cvičení, které aktivuje maximální počet svalových skupin. Navozením nestability a tím i nutnosti neustále udržovat rovnováhu posiluje důležité svaly především středu těla.

Cílem cvičení je kompenzovat sedavý životní styl, abyste čas v práci i mimo ni mohli využít naplno, bez bolestí zad a kloubů, pocitu vyčerpání a rizika úrazu. TRX je vhodné pro všechny. I pro lidi s pohybovým omezením a ty, kteří trpí obezitou. Náročnost cvičení lze jednoduše uzpůsobit individuální zdatnosti. Cvičit TRX mohou profesionální atleti, stejně jako pohybově neaktivní senioři, lidé s deformitami páteře, kloubní artrózou, zvýšeným krevním tlakem či osteoporózou. 

Lektoři

Zuzana Dvořáková Marcela Rázlová Markéta Šmůlová

TRX FIT KRUHÁČ


Kruhový trénink s využitím různého načiní, primárně TRX závěsného systému.
Kombinace cardio a posilovacího cvičení je vhodná pro všechny úrovně - od začátečníků, až po pokročilé, nebojte se začít.
Výsledkem bude zdravé a pevné tělo, vyčištěná hlava a úsměv na tváři.
Baví Vás zkoušet nové věci, posouvat své hranice a na lekci se nenudit? Přijďte!

Lektoři

Markéta Šmůlová

BOSU

Bosu je druh cvičení, při němž se používá speciální pomůcka, takzvaný Bosu balance trainer. Vypadá jako polovina velkého gymnastického míče a při cvičení lze použít obě strany polokoule. Odtud také pochází název cvičení – bosu je zkratka ze slov „Both Sides Up". Zábavné cvičení pomůže zlepšit nejen vaši rovnováhu a stabilitu, ale i zpevnit a posílit celé vaše tělo.

Lektoři

Zuzana Dvořáková

H.E.A.T. program

H.E.A.T. Program je brána do světa pohybu a unikátní pohybová aktivita, která se opírá o nejpřirozenější lidský pohyb – chůzi. I přesto, že je podstata cvičení jednoduchá, má opravdu velké účinky na náš organismus. Program je určený pro všechny bez rozdílu věku a kondice. Cvičení totiž zvládne každý, kdo umí chodit. Tím, že je chůze pro člověka naprosto přirozená, nemusíte se bát o své klouby ani páteř. Vaše tělo nemusí odolávat žádným nárazům a nadměrné zátěži.

Lektoři

Stanislava Heiclová Mgr. Michaela Matoušková Mgr. Lenka Maříková Bc. Petra Kuchynková Michaela Zborníková Ing. Nikol Procházková Kateřina Těthalová Mgr. Jakub Heicl Zuzana Koutenská

H.E.A.T. + posilování

H.E.A.T. program a posilování je spojením přirozené chůze s tvarováním a posílením celého těla. Při cvičení spalujeme, zvyšujeme kondici a vytrvalost, snižujeme napětí a stres. Při posilování využíváme činky, overbally, bosu,flexi-bary aj. Cvičení je zaměřené na posílení problémových partií. Zvládne ho každý, kdo má chuť se nabít pozitivní energií.

 

Lektoři

Mgr. Stanislava Heiclová Mgr. Jakub Heicl Bc. Petra Kuchynková

Cvičení pro těhotné

Každá nastávající maminka je originál a své těhotenství prožívá jinak. Tělo i psychika prochází velkými změnami, které kladou zvýšené nároky na maminku jako na celek. Zkrátka je to doslova jiný stav. Pokud jste ale zdravá, pak pamatujte, že jste těhotná, ne nemocná.

 

Zobrazit více informací

 

Zdravotní cvičení pro ženy

Cvičení pro všechny ženy, které by pro své tělo rády udělaly víc, než jen aby vypadlo dobře. Rády by pro něj udělaly to, aby dobře fungovalo. Během cvičení se zaměřujeme zejména na flexibilitu pánevního dna, posílení břišního svalstva a úpravu případné diastázy (rozestupu břišní stěny) či funkční aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře.

 

Zobrazit více informací

 

Lektoři

Mgr. Lenka Maříková

Zdravotní cvičení

Cvičení pro všechny, kteří by pro své tělo rádi udělali něco víc, než aby jen dobře vypadlo. Přáli by si, aby hlavně dobře fungovalo. Během cvičení se zaměřujeme především na získání mobility a stability, dvou stěžejních pilířů pro zdravé tělesné fungování. Díky protahovacím, posilovacím a kompenzačním cvikům je snáze dosaženo svalové rovnováhy, koordinace a síly, což má pozitivní přínos na pohybové návyky v běžném, pracovní i sportovním životě a preventivní účinek na předčasné opotřebení pohybového aparátu v důsledku neadekvátní zátěže. Během cvičení využíváme pestrou škálu cvičebních pomůcek, jako například gymbally, overbally, pěnové válce nebo posilovací gumy. 
Cvičení je otevřené pro ženy i muže všech věkových kategorií bez ohledu na výkonnostní úroveň. Tyto lekce jsou zejména vhodné pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, trpí bolestmi zad, nadváhou, mají ochablé svalstvo, vadné držení těla, poruchu koordinace pohybů nebo mají jednostrannou či zvýšenou sportovní zátěž. Pohyb má bezpochyby blahodárný vliv i na naši psychiku, a proto se tato lekce řídí heslem: „Ve zdravém těle, zdravý duch.“ 
S dotazy se neváhejte obracet přímo na lektorku.

 

Tabata


Co je to TABATA?

Cvičení se jmenuje podle svého zakladatele, japonského vědce Dr. Izumi Tabaty. Tento vědec se snažil najít druh tréninku, který by přinesl pro národní tým rychlobruslařů nějakou výhodu na ledě. Sportovcům pak vzrostla výrazně nejen výbušnost, ale zároveň i vytrvalost, daleko více v porovnání s klasickým tréninkem vytrvalosti. 

Jde tedy o druh specifického intervalového funkčního tréninku. Tato metoda cvičení je jednou z nejlepších technik jak spalovat tuky při cvičení. Zvyšuje fyzickou kondici a sílu. Je tedy vhodná jak pro redukci hmotnosti, tak pro zvyšování celkové fyzické kondice.

 

 

Proč TABATA?

 • nový impuls ve vašem tréninku
 • redukuje přebytečný tuk v těle
 • zpevníte celé tělo
 • výrazně zvyšujete svoji kondici 
 • rozvíjíte sílu, flexibilitu, koordinaci a ohebnost

 

Lektoři

Zuzana Dvořáková Sandra Mertová

Kruhový trénink


Tato tréninková metoda vyniká svou pestrostí a nekonečnou variabilitou. Kruhový trénink se vždy skládá z vybraných cviků (v „kruhu“ jich může být až 15), které se v pravidelných časových intervalech střídají. Každý cvik se zaměřuje na posilování konkrétní skupiny či kombinace skupin svalů vašeho těla.

Důležitou součástí tréninku je přestávka mezi jednotlivými cviky. Zpravidla je pouze tak dlouhá, aby vám umožnila přesun z jednoho stanoviště na druhé. Každý cvik by se měl provádět svižně, v tempu, s cílem provést vyšší počet opakování, nikoliv však na úkor správné techniky provedení.

 

Základní rysy obecného kruhového tréninku

 • počet stanovišť (cviků): 4 až 15
 • cvičební interval: 15 až 60 sekund
 • přestávka mezi cviky: 10 až 45 sekund
 • délka tréninku: 20 až 90 minut
 • odcvičených „kruhů“: 3 až 8

 

Lektoři

Zuzana Dvořáková

Problémové partie

Cvičení zaměřené především na posilování problémových partií a spalování tuků v těchto oblastech, vedené v lehkém až středně těžkém aerobním pásmu, doplněné o pomůcky typu činky, overball, bosu, gumičky aj., zakončené závěrečným funkčním strečinkem. Lekce jsou vhodné i pro začátečníky v oblasti fitness.

 

Lektoři

Mgr. Kateřina Babničová Lucie Kalousová

Jóga pro začátečníky


Jóga pro začátečníky má za cíl otevřít toto cvičení co nejširšímu okruhu lidí. Hodina je vedena tak, aby ji zvládl opravdu každý s ohledem na jeho potřeby a schopnosti. Není pouze pro úplné nováčky, ale pro všechny, kteří si chtěji osvojit a prohloubit svojí praxi. V hodinách je kladen důraz na správné technické provedení a uvědomění základních cviků v plynutí s dechem. Hodina je vedena v klidném a neuspěchaném tempu. Budeme se také postupně věnovat základním technikám pránájámy - tedy práci s dechem. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

 

Lekce

Sál 3, neděle 18:00 - 19:00

 

Lektoři

Vlaďka Procházková Eva Palkovičková Monika Šimandlová Veronika Hellmayerová

Power Plate

Cvičení na Power Plate je jednoduché, bezpečné a velmi efektivní. Vibrace urychlují účinek, proto za pouhých 30 minut dosáhnete stejných účinků, jako při běžném 60ti až 90ti minutovém cvičení.

Power Plate® je revoluční stroj, který se za poslední pár let stal fenoménem.  Za pomoci vibrací vytváří odlišné prostředí, než na jaké jsme zvyklí z obvyklých tréninků. Efektivní trénink trvá pouze 30 minut a zapojí se při něm až 95% svalových vláken.

Power Plate® a s ním spojený Acceleration Training™ jsou velmi vhodné metody pro rychlé a správné formování postavy. Díky zvýšené cirkulaci krve se zlepšuje kvalita pokožky a redukuje celulitida.

Na Power Plate® je možné uplatňovat více druhů cvičení od tréninku určenému ke tvarování těla a spalování tuků až po cvičení pro ženy po porodu, seniory a osoby se zdravotním postižením.

 

Pilates

Cvičební metodu pilates vyvinul ve 20. letech minulého století J. H. Pilates. Je to kombinace prvků klasického rehabilitačního cvičení a starých východních cvičebních systémů, z nichž nejvíce patrný je vliv jógy. Základním principem Pilatovy metody je provádění cviků za současného uvědomění si, jakým způsobem konkrétní cvik působí. Pilates vám pomůže zpevnit zádové, břišní a hýžďové svalstvo. Rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci, zlepšuje dýchání i celkové držení těla.

 

Základní prvky pilates:

 1. Dýchání – váš dech a pohyb musí být v souladu, zlepšuje se tak krevní oběh a odstraníte tak nadbytečné svalové napětí.
 2. Důkladnost provedení – raději méně cviků ale o to pečlivěji.
 3. „Zacentrování“ – pohyb vychází ze středu těla (power house).
 4. Plynulý pohyb – snižuje působení stresu a redukuje riziko zranění.
 5. Řízení pohybu – mějte plnou kontrolu nad prováděným pohybem.
 6. Soustředění – uvědomění si každého pohybu svého těla. Vaše tělo a mysl jsou v souladu.

 

​Lektoři

Mgr. Lenka Maříková Pavlína Vejchodová

HOT pilates

PRAVIDLA PRO CVIČENÍ V HOT SÁLE

 • Je dobré vyhnout se jídlu 2 - 3 hodiny před lekcí
 • Potřeba je dostatečně tělo hydratovat předem
 • Na lekci s sebou si přineste 2 velké ručníky
 • Na recepci můžete zakoupit vodu a zapůjčit ručníky a podložku.
 • Žádné předchozí zkušenosti s pilates nejsou vyžadovány. 
 • Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny a pohlaví s vyjímkou detí a mládeže do 15ti let.

 

Lektoři

Ivana Dortová Mgr. Lenka Maříková Pavlína Vejchodová 

Intervaly + CORE


Hlavní náplň lekce je střídání různých časových intervalů, při kterých se procvičí celé tělo. Cvičit se bude hlavně s vlastní vahou těla a s různými pomůckami (TRX, expandéry, bosu, medicimbaly atd). Lekce se zaměřuje na správné zapojení a aktivaci core a mobilite těla. Při této lekci zlepšíme svou sílu, fyzičku a správnou techniku a rozsah pohybu. 

Problémové partie (i s dětičkami)


Jedná se o cvičení pro maminky, kdy v sále mohou být přitomny i detičky. 

Lekce je zaměřena na komplexní cvičení. 
Během hodiny se pěkně zpotíme v rámci energické / kardio části tréninku (intervalové cvičení, tabata, ...). V druhé části se zaměříme více na posilování a zpevnění problémových partií. 

V rámci lekce budeme pracovat s gumičkami, činkami, bossu, overbally apod. 

Na konci každé lekce proběhne protažení. 

Pro děti bude v části sálu připravena hrací a pohybová zóna. Starší děti mohou zkoušet během lekce cvičit i s maminkami, napodobovat je. 
Samozřejmě je počítáno s tím, že někdy bude potřeba detičky například pochovat - můžete využít jako zátěž. Případně se jim můžete na okamžit věnovat i jinak. "No stress" všechno zvládneme a užijeme si společně s našimi dětmi radost z pohybu. 

Po kelci je možné využít barovou část Fitness k posezení či naobědvání / nakrmení dětí. 

Těším se na všechny nadšené fitness maminky a jejich dětičky. 

Ideální věk 1-3 roky, ale věková hranice není striktně vymezena. 

 

Lektoři

Mgr. Kateřina Babničová

Břišní pekáč


Lekce s názvem Břišní pekáč je určena začátečníkům a středně pokročilým cvičencům. Je zaměřena na posilování hlubokých svalů. Cvičební lekce obsahuje balanční cviky na overballech, gymballech či na bosu. Cviky jsou zaměřené na celkové zpevnění svalů celého těla, dále pak na zpevnění a posílení břišních svalů (přímé, šikmé apod.) a na zpevnění pánevního dna. Cvičí se především vahou vlastního těla, a nebo s malými zátěžemi, tj. činky 1-5 Kg.

 

Lektoři

Zuzana Koutenská

Fitdance

Esencí Fitdance je radost z pohybu. Kombinuje v sobě prvky zumby, aerobikubodyformingu. Za doprovodu hudebních hitů tak spálíte kalorie, posílíte problémové partie a především vyplavíte endorfiny – hormony štěstí. Jednoduché ale nápadité pohybové choreografie s chytře zakomponovaným posilováním jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. 

Lektoři

Eva Jančaříková

BOOTY BEAUTY WORKOUT

Cvičení zaměřené na nejhezčí část těla… pozadí.

K tomu samozřejmě bezpochyby nesmí chybět ani celkové zapojení svalů na nohou. Cílem je efektivně zpevnit a vytvarovat nejen pozadí, ale částečně také celé tělo. K co největší efektivitě  jsou používány různé pomůcky (činky, kettlbelly, bosu, bootbandy atd.) Cviky jsou jednoduché, ale účinné.

 

Lektoři

Mertová Sandra

Zdravá záda

Trpíte bolestmi zad? Cítíte se ztuhlí a unavení? Cvičení Zdravá záda se zaměřuje na aktivaci a posílení centra těla, pánevního dna, břišních svalů a celkové rozhýbání páteře – od ramen, přes hrudní část až po bederní páteř. V jednotlivých lekcích využíváme různé pomůcky pro protažení a uvolnění unavených zad. Cvičení vám pomůže vytvořit svalovou rovnováhu v oblasti páteře a odstranit nesprávné pohybové návyky. 

Lektoři

Iva Ševčíková 

Kompenzační cvičení (DNS dle prof. Koláře)

Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS) je koncept založený na principech vývojové kineziologie. Zakladatelem tohoto konceptu je prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D., který při jeho popsání využil především svých znalostí a znalostí svých učitelů, velkých jmen tzv. Pražské školy, prof. Vojty, doc. Véleho, prof. Lewita.

Při cvičení dle zásad konceptu DNS oslovujeme geneticky podmíněné pohybové programy v centrální nervové soustavě (CNS). Jak dozrává CNS, postupně se tyto programy aktivují a přímo ovlivňují psychomotorický vývoj v několika rovinách. Rovina posturální nám zajišťuje držení těla v gravitačním poli a předchází rovině lokomoční, která nám primárně zajišťuje vykonání pohybu. Ve spojitosti s posturální rovinou hovoříme o tvz. hlubokém stabilizačním systému páteře (HSSP), nebo také známé jako trupová stabilizace, core atd. Velice ve zkratce bychom mohli výše napsané shrnout do jednoduchého vysvětlení, a sice, že pokud svaly, které řadíme primárně do skupiny posturální, nepracují optimálně, pak základna pro lokomoční skupinu svalů taktéž není optimální, a jejich funkce a vzájemná souhra je narušena. Tento princip funguje i opačně. Pokud dochází k častému přetěžování svalů z lokomoční skupiny, např. neoptimální sportovní technikou, neadekvátní zátěží (sportovní a pracovní činnost, absence pohybu), pak dochází k ovlivnění složky posturální, tedy ovlivnění svalů zajišťujících trupovou stabilizaci (HSSP). Dostáváme se do bludného kruhu, kde tato neoptimální souhra může negativně ovlivnit vznik svalových dysbalancí, bolestí a zranění pohybového aparátu, zhoršení sportovního výkonu a další.

Při cvičení dle konceptu DNS je využíváno základních vývojových poloh a přechodů mezi nimi, kterými v ideálním případě všichni procházíme v psychomotorickém vývoji od narození až do stoje a prvních krůčků. Cílem je dosažení optimální funkce trupové stabilizace, následné ovlivnění centrovaného postavení jednotlivých kloubů, ve svalové rovnováze a s postupným kladením vyšších nároků na pohybový aparát. To vše převedené do pohybu, který je optimální, ekonomický a ladný. Díky tomuto tréninku můžeme pozitivně ovlivnit různé formy bolestí či ho uplatnit jako prevenci zranění a zlepšení sportovního výkonu.

Na lekce DNS dorazte v pohodlném oblečení, s ručníkem, pitím a bez bot. Při dotazech se obracejte přímo na lektorku.

FIT MOVING

Zábavné, kondiční, rytmické cvičení při hudbě, zaměřené na rozvoj oběhové soustavy, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti.
Příznivě ovlivňuje funkci a strukturu pohybové soustavy a pozitivně působí také na nervovou soustavu. Hlavně spalujeme ! :-) Spojení základních prvků aerobiku, poskoků ,tance a posilování celého těla.

Lektoři

Radka Vávrová

Slim & Balance

Trvání lekce: 55 min.

Posilování a zpevňování: Zaměřujeme se na pomalé, ale efektivní cvičení, které kombinuje prvky posilování, zpevňování, zlepšování držení těla, protažení.

Štíhlá postava a zdravé tělo: Lekce Slim & Balance je navržena tak, aby vám pomohla dosáhnout optimálního zdraví a štíhlejší postavy.

Individuální přístup: Důraz na správnou techniku a správné držení těla pro maximální efekt a dobrý pocit.

Variabilita cvičení: Variabilní cvičební pomůcky, které vám poskytnou nezbytnou výzvu a zároveň uvolnění. Míče, válce, balanční desky a hlavně vlastní tělo.

Spalování tuků a vytvarování postavy: I pomalejší cvičení bez poskoků může být efektivní. Formujeme svaly, což vede k rychlejšímu spalování tuků a vytvarování postavy.

Připojte se a začněte cestu ke zdravějšímu a štíhlejšímu já. Podpořím vás nejen při dosahování krásnější postavy, ale také při zlepšení celkové pohody a sebevědomí.

 

Lektoři

Markéta Šmůlová

Zumba ®

Co je program ZUMBA® 

Zumba je taneční fitness hodina plná energie, emocí, skvělé hudby a dobré nálady. Kombinuje dynamickou latinsko-americkou hudbu a latinsko-americké tance spolu s aerobními pohyby. Základem lekcí jsou tance jako Salsa, Merengue, Cumbia, Bachata, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a mnoho dalších. Zumba vychází z principu, že cvičení by mělo být zábavné a jednoduché. Sexy a energické latino rytmy vytvářejí PÁRTY ATMOSFÉRU, která Vás strhne do víru pohybu. Je to cvičení, které Vám zaručeně zvedne náladu!

 

Choreografie střídají pomalé a rychlé rytmy na principu intervalového tréninku s cílem spalovat tuky, zformovat a posílit celé tělo. Zaměřují se na svalové partie, jako zadek, nohy, ruce, břicho a nejdůležitější sval těla, vaše srdce! Vy si prostě tančíte a ani nevíte, že rovnou hubnete!

Vždy se snažím vybrat aktuální top latino a exotické rytmy, které vytváří atmosféru skvělé párty, na které vytancujete 500 – 1000 kcal za hodinu a zanechá ve Vás skvělý pocit a dobrou náladu.

Zumba je skvělá nejen pro Vaše tělo, ale hlavně pro vaši mysl. Co tak zapomenout na běžné problémy všedního dne a přijít vytancovat všechny svoje starosti? Vysoká dávka endorfinů je zaručena!

Se mnou zažijete hodiny přesně tak, jak je sám zakladatel Kolumbijec Beto Peréz vymyslel – staly se přirozenou součástí milionu lidí po celém světě, protože nejpřirozenější pohyb člověka je tanec.

Chcete zažít opravdovou ZUMBU? Pak přijďte na moje lekce. ☺  

 

Hlavní pilíře MOJÍ ZUMBY:

Zábava

Je to typ cvičení, které budete chtít dělat každý den a budete se z něho těšit. Účastníci hodiny se baví jako na párty a ani si neuvědomují, že cvičí. Nebudete žádné cvičené opice, prostě si jen naplno budete vychutnávat krásné písničky a vznášet se v jiném světě.

Jednoduchost

Můžete začít na jakékoliv úrovni. Zumba je určená pro všechny bez ohledu na věk, kondici, taneční a sportovní zkušenosti.

Efektivita

Princip intervalového tréninku maximalizuje výdej kalorií, spalování tuků a formování svalů.

Originalita

Hudba, kroky, pohyby, pocit... Moje Zumba je prostě úplně jiná, než cvičení na hodinách aerobiku, které jste doposud znali. Moje ZUMBA je jiná, než u jiných instruktorů. Přijďte vyzkoušet ZUMBU opravdu tak, jak má být!

Radost

Čím pravidelněji budete docházet, tím většího naplnění dosáhnete, protože ZUMBA je vlastně jen o pár základních krocích, které se kombinují dle dané skladby. Po pár lekcích z vás tedy klidně může být taneční mistr a vy budete mít radost z vašeho pokroku. ☺

 

Co si s sebou vzít na lekci:

 • Pohodlnou sportovní obuv, ideálně lehká, např. běžecká
 • Pohodlné sportovní oblečení
 • Pití

 

Lektoři

Tereza Vaňková

Boxforming

Boxforming je intervalové cvičení, kdy se během jedné hodiny kombinují bloky boxu a pilatesu. Při boxformingu využijete sílu boxu, ale přitom se můžete cítit žensky, protože zahrnuje i ladnost pohybů z Pilates.
Jako doplněk se používají zátěže na rukou v podobě rukavic upevňovaných na suchý zip, které přispívají k vytvarování paží a maximalizují pozitivní účinky na kardiovaskulární systém. Jejich použití však není nutné!
 

Závěr hodiny je zaměřený především na posilování problémových partií a spalování tuků v těchto oblastech.
 

Lekce jsou vhodné pro začátečníky i středně pokročilé cvičence.

 

Lektoři

Ing. Nikol Procházková

FUNKČNÍ TRÉNINK


Hlavní prioritou je zdravé cvičení a využití vrozeného daru optimálního pohybu. Na lekcích se učíme aktivovat vrozené pohyby těla, jak u základních cviků, tak ve všech variacích. Poté je správně zapojit v běžném životě, běhu, plavání, chůzi apod.

 

 

Lektoři

Rázlová Marcela

Jumping


Jumping - fitness je dynamická sportovní aktivita, která se provozuje na speciálně vyvinutých originálních trampolínách. Základem jumping-fitness programu je kombinace cviků nízké a vysoké intenzity, jako jsou různé typy kroků, skoků, běh, rychlé sprinty, ale také balanční a posilovací cviky. Tyto cviky jsou kombinovány v jednoduchých choreografiích na oblíbené a energické písničky. Na lekcích jumpingu tak vypnete hlavu po náročném dni, zbavíte se negativních emocí, vykřičíte se, pořádně se zapotíte a odcházet budete s velkou dávkou endorfinů a s dobrým pocitem, že jste udělali něco pro své fyzické i duševní zdraví.

 

Lektoři

Míša Petlanová

Workout pro muže

Workout pro muže je určený pro všechny, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou zdatnost. Veronika vás naučí nejen jaká to může být makačka s vlastní vahou těla, ale zároveň budou jednotlivé tréninky prokládány cviky s využitím bosu, TRX, kettlebelu, činek a mnoho dalšího. Přijď se zapotit a ukázat ostatním chlapům zač je toho loket.

Lektoři

Mgr. Veronika Drožďová

Workout pro ženy

Workout pro ženy je určený pro všechny, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou zdatnost a vytvarovat postavu. Přijď se zapotit a zaměřit se na problémové partie, které tě už léta trápí. Veronika vás naučí nejen jaká to může být makačka s vlastní vahou těla, ale zároveň budou jednotlivé tréninky prokládány cvik s využitím bosu, TRX, kettlebelu, činek, bootybandů a mnoho dalšího pro zpestření tréninku.

 

Lektoři

Mgr. Veronika Drožďová

Jóga

Jóga je stará východní nauka o těle i duši, jejíž kořeny najdeme téměř tisíc let před naším letopočtem. Jóga je cestou k poznání sebe sama, k vnitřní harmonii a klidu. Opírá se při tom o propracovaný systém tělesných cvičení a istných technik, které pomáhají udržovat vaše tělo zdravé a v dobré kondici. Jóga je vhodná pro kohokoli – bez rozdílu věku i zdravotního stavu.

 

Powerjóga

Dynamický styl jógy, který pomáhá protáhnout a zpevnit celé tělo. Struktura lekce je vždy obdobná. Úvodní část se zaměřuje na správné dýchání a jemné protažení, probuzení energie. Další sekvence je dynamičtější s důrazem na správné provádění jednotlivých pozic. Závěr vždy patří uvolňující relaxaci. Můžete se těšit na pozdravy slunci, bojovníky, záklonové a předklonové pozice, balance, rotace a pozice cílené na otevření ramen, hrudníku a kyčlí. Naše lekce jsou vhodné i pro začátečníky.

 

Ranní jóga

Jemná ranní jóga je skvělý způsob, jak začít váš (nejen pracovní) den a nastartovat se. Zaměřuje na probuzení, protažení celého těla a rozproudění energie. Lekce zahrnuje i dynamičtější sekvence s důrazem na správné provádění jednotlivých pozic a je vhodná i pro začátečníky.

 

Vinyasa jóga

Vinyasa jóga je středně pokročilý druh dynamické jógy. Je to jóga na vlně dechu, kdy je každý pohyb synchronizován s dechem. Při cvičení se střídají jednotlivé jógové pozice (ásány) do plynulých sestav, které můžou být hodně variabilní. Cvičení tak vede nejen k soustředění a zklidnění mysli, posílení a protažení celého těla,ale také k celkové regeneraci a detoxikaci organismu.

 

Iyengar jóga

je to klasický a tradiční styl jógy nazvaný podle svého zakladatele mistra B.K.S. Iyengara, následovníka učení Patanjaliho. Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedením asán. Přirozená logika výuky, založená na skládání pozic do sekvencí, umožňuje správné a fyziologické nastavení kloubů, návaznou svalovou akci a podporuje pokrok v získávání síly, pružnosti a koncentrace.

 

Relaxační jóga

hlavní součástí těchto lekcí jsou ásany( pozice těla), pránajámy(ovládání dechu) a dechové meditace( zklidnění mysli). Tento styl jógy upřednostňuje pomalé pohyby, plynulost a výdrž v pozicích. Člověk se po cvičení ásan cítí osvěžený a uvolněný. Toto cvičení zvyšuje ohebnost a pružnost těla, nabízí také možnosti jak se uvolnit od stresu a zvýšit kontrolu nad vlastními tělěsnými funkcemi. Její cvičení reguluje dýchání vede k masáži vnitřních orgánů,povzbuzuje látkovou výměnu a žláz s vnitřní sekrecí a také uvolňuje klouby a páteř, takže její pravidelné cvičení napomáhá od bolesti zad.

 

Restorativní jóga

Restorativní jóga působí na ozdravení těla i mysli. Zvláště může pomoci v období, kdy potřebujeme omezit stres a únavu, které jsou důsledkem našeho rychlého či napjatého způsobu života. Naučí nás vnímat svoje tělo a naučit se mu naslouchat. Naučit se klid a rozvahu přenášet z podložky do svého každodenního života. Každý, koho trápí bolesti zad či krční páteře nebo různé formy dysbalancí zde najde pro sebe úlevu.

 

Lektoři

Eva Šedivcová Lenka Kubáčová Monika Šimandlová Eva Palkovičová Vlaďka Procházková Helena Křivohlavá Jiřina Bíbová Mgr. Lenka Maříková Kateřina Vajda Veronika Hellmayerová

Vitální jóga

Harmonické spojení klasické hatha jógy a energizující power jógy nyní existuje. Přijďte se protáhnout, posílit své tělo do posledních nejhlubších svalů a vyčistit mysl od přebytečných starostí a myšlenek. Vitální jóga je moderní koncept, po kterém se budete cítit skvěle, životní vitalita z Vás bude přímo čišet.

HOT jóga

Pravidla pro cvičení v HOT sále

 • Je dobré vyhnout se jídlu 2 - 3 hodiny před lekcí
 • Potřeba je dostatečně tělo hydratovat předem
 • Na lekci s sebou si přineste 2 velké ručníky
 • Na recepci můžete zakoupit vodu a zapůjčit ručníky a podložku.
 • Žádné předchozí zkušenosti s jógou nejsou vyžadovány. 
 • Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny a pohlaví s vyjímkou detí a mládeže do 15ti let.

 

Proč se cvičí v teple?

Díky vyšší teplotě jsou Vaše svaly a šlachy rychleji prohřáty, tím se zabrání zranění. Budete se více potit, spolu s potem z Vás odcházejí škodlivé látky (detoxikace).

 

Je HOT jóga vhodná při redukci váhy?

Ano, mimo to, že spálíte více kalorií než na jiných skupinových cvičeních (cca. 1000 kalorií), jóga aktivuje lymfatický systém, stabilizuje hormonální hladinu v těle a tím se Vám sníží chutě na jídlo.

 

Lektoři

Ivana Dortová Petra Závorová Monika Šimandlová Eva Šedivcová Eva Palkovičová Vlaďka Procházková Helena Křivohlavá Mgr. Lenka Maříková Lenka Vdovjak

HOT mobilita, core, strength

Flexibilita, relaxace, odpoutání se od stresu, ale také pořádná makačka -to je HOT mobilita, core, strength.

HOT mobilita, core, strength patří mezi komplexní cvičení, díky kterému budete svaly celého těla posilovat a zároveň protahovat.

Při všech cvicích neustále zapojujete střed těla (core), což ocení hlavně ti z vás, které často trápí bolesti zad a svaly kolem páteře.

HOT mobilita, core, strength spojuje dynamické jogové pozice s posilovacími prvky. Díky správnému dechu se však dokážete vnitřně zklidnit a dostat tepovou frekvenci přesně tam, kam potřebujete.

HOT MOBILITA, CORE, STRENGTH ZPEVNÍ NEJEN VAŠE TĚLO, ALE TAKÉ UTŘÍDÍ VAŠE MYŠLENKY.

 

Lektoři

Zuzana Dvořáková

HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE

Sestavu hormonální jógové terapie rozvinula jógová terapeutka Dinah Rodriques na základě mnoha let vlastního studia, praktikování a hathajógy. Cílem terapie je pomoci všem, kteří trpí důsledky snížené hladiny hormonů a to nejen v průběhu menopauzy. Pomáhá ženám, které trápí PMS, bolestivá či nepravidelná menstruace, polycystické vaječníky a některé příčiny neplodnosti. Cviky jsou snadné, nevyžadují žádné předchozí znalosti nebo zkušenosti s hathajógou a jsou velmi účinné. Samotné cvičení sestavy je ale poměrně rychlé a to díky dynamickým ásanám a dechovým technikám, které vnitřní masáží reaktivují hormonální žlázy.

 

Náplň lekcí

Každá hodina obsahuje seznámení s technikami HJT, rozcvičku HJT a výběr jednotlivých cviků podle místa působení, např. cviky pro aktivaci vaječníků, štítné žlázy, 5 vln pro krásu, cviky pro zeštíhlení, pozici viparítu ( svíčka) a další.. Pravidelnou návštěvou na lekci se tak postupně lehce naučíte celou sestavu. Závěr hodiny a místa mezi náročnějšími dechovými technikami budou patřit harmonizaci energie vaječníků, štítné žlázy a hypofýzy a hatha józe či vinyase flow józe.

 

Přínosy Hormonální jógové terapie

Hormonální jógová terapie znovuaktivuje hormonální systém a snižuje nebo zcela odstraňuje symptomy menopauzy (nejčastěji návaly horka, suchost sliznic v urogenitální oblasti, zhoršení kvalita vlasů, kůže, nehtů, emoční symptomy jako nespavost, deprese, zhoršení paměti a zpomalené myšlení, bolesti hlavy a migrény, bolesti kloubů, přibívání na váze a změny v rozložení tukových zásob v těle a jiné), premestruačního syndromu, polycystických vaječníků a neplodnosti. 

 

Více informací: www.marta.cz

 

Lektoři

Marta Pilná

Lektoři

 

Tereza Vaňková

Detail
 

Michal Tkach

Detail
 

Mgr. Michaela Matoušková

Detail
 

Barbora Baborovská

Detail
 

Bc. Dušan Hoffmann

Detail
 

Markéta Šmůlová

Detail
 

Marta Pilná

Detail
 

Eliška Hamzová

Detail
 

Martin Müller

Detail
 

Zdeněk Mizera

Detail
 

Marcela Rázlová

Detail
 

Katrin Baxová

Detail
 

Markéta Brejchová

Detail
 

Mgr. Lenka Maříková

Detail
 

Zuzana Dvořáková

Detail
 

Ing. Iva Ševčíková

Detail
 

Eva Jančaříková

Detail
 

Kateřina Rostás

Detail
 

Monika Šimandlová

Detail
 

Sandra Mertová

Detail
 

Lenka Kubáčová

Detail
 

Bc. Patrik Pondělík, DiS.

Detail
 

Mgr. Stanislava Heiclová

Detail
 

Viktor Keller

Detail
 

Bc. Petra Siegertová (Kuchynková)

Detail
 

Ivana Dortová

Detail
 

Pavel Beran

Detail
 

Veronika Hellmayerová

Detail
 

Martin Šubrt DiS.

Detail
 

Petra Závorová

Detail
 

Michal Múdry

Detail
 

Martina Vernerová

Detail
 

Ing. Nikol Procházková

Detail
 

Mgr. Martin Bluďovský​​

Detail
 

Kateřina Těthalová

Detail
 

Mgr. Kateřina Babničová

Detail
 

Mgr. Jakub Heicl

Detail
 

Lenka Vdovjak

Detail
 

Martin Petráš

Detail
 

Eva Palkovičová

Detail
 

Pavlína Vejchodová

Detail
 

Vlaďka Procházková

Detail
 

Helena Křivohlavá

Detail
 

Jiřina Bíbová

Detail
 

Michal Pečarka

Detail
 

Bc. Lucie Kalousová

Detail
 

Oli Študlarová

Detail
 

Mgr. Veronika Drožďová

Detail

Buďte první, kdo se dozví o novinkách

Kontakt

Fit Life Doubravka

IČ: 05103738
Masarykova 75
Plzeň-Doubravka 312 00
Tel.: 776 371 186
E-mail: info@fitlifedoubravka.cz

Marie Abrahámová

Manažerka
marieabrahamova@fitlifedoubravka.cz
604573703

Michal Múdry

Šéftrenér
michalmudry@fitlifedoubravka.cz
776711736

Otevírací doba

Po-Pá: 06:00 - 22:00
So,Ne: 07:00 - 22:00
 

Váš e-mail byl odeslán

Ozveme se Vám co nejdříve.

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít